DOTYKOVÁ OBRAZOVKA

Home intercom Veria

Umožňuje rychle a pohodlně ovládat MONITOR lehkým dotykem na obrazovku.

Po dlouhou dobu v našich životech zahrnovala zařízení s dotykovým ovládáním a nikdo z nás si nedokáže představit svůj život bez mobilního telefonu s dotykovou obrazovkou. Naše prsty se natahují ke známým ikonám, protože je rychlá, jednoduchá a srozumitelná, protože i jednoleté dítě umí jak zapnout svou oblíbenou hru na telefonu nebo tabletu.

To je důvod, proč tato technologie nebyla ušetřena ani interkomových systémů, jednoduše komunikovat s hostem nebo otevřít dveře. A další věc, prohlížení fotografií nebo videí, poslechu zanechané zprávy nebo nastavení samotného zařízení. O kolik pohodlnější a rychlejší to lze udělat s dotykovou obrazovkou!

Nicméně, jen málo lidí ví, že dotykové obrazovky používané v monitorech, existují dva typy odporové a kapacitní. Chcete-li je odlišit mezi sebou, stačí se dotknout obrazovky, odporová bude reagovat pouze na zatlačení a kapacitní na lehký dotek.

Odporový display.

  • Kratší životnost postupné opotřebení, jeho strukturu musíte pokaždé mechanicky stisknout pružnou membránu obrazovky;

Bohužel, většina výrobců používají levné obrazovky. Mezi hlavní nevýhody tohoto typu obrazovky patří:

  • postupné opotřebení, protože jeho struktura musíte pokaždé mechanicky stisknout pružnou membránu obrazovky;
  • Nízká citlivost a doba odezvy.
  • při jasném světle se viditelnost obrazovky zhoršuje, protože odráží velké množství okolního světla.

Výhodou odporových obrazovek je nízká cena.

Video monitory VERIA mohou používat i kapacitní typy obrazovek, což je pro trh interkomů stále poměrně vzácné. Vyšší cena takové obrazovky je však odůvodněna jeho výhodami:

  • Na kapacitní obrazovce nejsou žádné flexibilní prvky, které zajišťují jeho vysokou spolehlivost a snižují jas osvětlení, čímž se zvyšuje životnost samotného monitoru.
  • Dobrá viditelnost i při jasném světle
  • rychlou reakci obrazovky na lehký dotek.

Hlavní nevýhody kapacitní dotykové obrazovky jsou vyšší náklady a schopnost ovládat pouze vodivý objekt, který je často holý prst bez rukavic, nicméně, to nemá nic společného s interkomy. Je nepravděpodobné, že budete chodit doma nebo v kanceláři v rukavicích.

Stručně řečeno, výběr VERIA video monitorů s dotykovou obrazovkou získáte nejen moderní a spolehlivé zařízení, ale také známé rozhraní s obvyklým ovládáním, protože práce s našimi monitory se neliší od telefonu nebo tabletu.